Якість освіти у школах контролюватиме спеціальна служба

Кабінет міністрів України ухвалив рішення створити Державну службу якості освіти, яка слідкуватиме за дотриманням якості освіти та освітніх стандартів у школах по всій країні. Новий орган, що засновується на базі Державної інспекції навчальних закладів, матиме регіональні відділення та проводитиме у школах інституційний аудит.

Як повідомляє Міністерство світи і науки України, такий аудит буде проводитися раз на десять років. Співробітники регіональних відділень Держслужби будуть не тільки оцінювати якість освітньої діяльності закладів і слідкувати за дотриманням вимог законодавства та ліцензійних умов, але й надаватимуть рекомендації щодо підвищення якості освіти. Також вони зможуть позиватися до суду, щоб зобов’язати органи місцевого самоврядування усунути виявлені порушення.

«Держслужба якості має бути ідеологічно новою структурою. Основним завданням інституційного аудиту є не «покарання винних», а допомога закладу, керівництву, вчителям у підвищенні якості їх діяльності та якості результатів навчання учнів. Отже, «державний нагляд» має перетворитися на інструмент забезпечення якості та єдності державної політики в сфері загальної середньої освіти», – заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.