Як пройти онлайн-курс вчителям без доступу до Інтернету?

У Міністерстві освіти і науки України обіцяють опрацювати запасний варіант для вчителів перших класів, які через відсутність постійного доступу до Інтернету не можуть пройти обов’язковий дистанційний курс з підвищення кваліфікації.

Про це під час презентації курсу заявила очільниця МОН Лілія Гриневич, повідомляється на сайті Нової української школи.

Наразі розробники курсу радять вчителям, які не мають постійного доступу до Інтернету, завантажити відео і додаткові матеріали онлайн-курсу та ознайомитися з ними офлайн. В такому режимі навчання педагоги не зможуть пройти тестування, які передбачає платформа, однак це можна буде зробити згодом.

«Передбачено, що можна завантажити відео та додаткові матеріали й пізніше переглянути їх. Після цього можна поїхати один раз (до місця з Інтернетом – ред.) та відповісти на запитання. Це як варіант рішення», – запропонував керівник студії онлайн-освіти EdEra Ілля Філіпов.

Міністр освіти і науки нагадала, що курс перепідготовки вчителів початкової школи передбачає не тільки дистанційну, але й очну форму навчання. А отже, пройти тестування можна буде і під час очної сесії.

«В разі ось таких проблем (з Інтернетом – ред.) ми можемо передбачити, що вони (вчителі – ред.), завантаживши матеріали, працюють офлайн. А під час очної сесії пройдуть тестування. Тобто ми опрацюємо запасний варіант для таких вчителів», – пообіцяла Лілія Гриневич.

В той же час міністр зазначила: якщо вчитель з поважних причин (наприклад, через хворобу) не пройде частину обов’язкових курсів з підвищення кваліфікації, він зможе зробити це вже після того, як розпочне викладання у першому класі.

«Якщо ж людина злісно не хоче проходити підвищення кваліфікації, то це означає, що в неї є якісь проблеми з професійної етикою і відповідальністю. Тоді треба ставити питання про її відповідність до посади», – зазначила очільниця МОН.

Нагадаємо, обов’язковий онлайн-курс для вчителів початкової школи стартує 1 лютого.