Стартує перепідготовка вчителів початкової школи

1 лютого розпочинається навчання на обов’язковому «Онлайн-курсі для вчителів початкової школи», які навчатимуть перший клас з вересня 2018 року. Курс презентували сьогодні у Києві його розробники – Міністерство освіти і науки України, студія онлайн-освіти EdEra та громадська спілка «Освіторія», повідомляє прес-служба МОН.  

За даними відомства, для проходження онлайн-курсу вже зареєструвалося понад п’ятдесят тисяч осіб. Пройти його можуть всі охочі – не тільки вчителі, але й батьки школярів. Після успішного проходження курсу слухачу видається відповідний електронний сертифікат. Для вчителів, що з вересня цього року почнуть навчати першачків, наявність такого сертифікату обов’язкова.

Впровадження дистанційного курсу підвищення кваліфікації у МОН пояснюють необхідністю в обмежені терміни перепідготувати 22 тисячі вчителів початкової школи.

«Забрати таку кількість людей з роботи, забрати їх з класів і відправити на тривалі курси підвищення кваліфікації фізично неможливо. Тому було вирішено використовувати формат змішаного навчання. Тобто навчальних 60 годин вчитель має пройти в межах дистанційного курсу, а ще 60 годин будуть спрямовані на очне навчання», – пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Під час перепідготовки вчителі отримають вичерпну інформацію про реформу «Нова українська школа», знання й навички використання сучасних методик навчання, в тому числі інтегрованого,  а також ознайомляться з сучасними підходами до управління класом.

«Важливою частиною курсу є розділи, присвячені інклюзивній освіті та основам нейропсихології – науці, що дозволяє зрозуміти особливості функціонування мозку дитини, виявити причини труднощів у навчанні й усунути їх», – зазначила міністр.

Ось календар підвищення кваліфікації для вчителів початкової школи:

1 лютого – старт дистанційного курсу, який вчителі мають пройти орієнтовно до кінця травня;

15 лютого – 6 березня – проведення настановчих очних сесій;

Березень-квітень 2018 року – проведення другої очної сесії;

Травень-червень 2018 року – проведення третьої очної сесії.