Дохід від репетиторства треба декларувати

Фіскальна служба нагадує вчителям і викладачам про необхідність декларування доходів, отриманих від надання репетиторських послуг. Зробити це необхідно до 1 травня поточного року, повідомляє прес-служба ГУ ДФС у Харківській області.

Педагоги, які минулого року займалися репетиторством і не були зареєстровані як фізичні особи-підприємці, зобов’язані включити суму доходів від репетиторської діяльності до загальногорічного оподатковуваного доходу. Відповідну декларацію треба подати до фіскальної служби не пізніше 1 травня.

Згідно з Податковим кодексом України, доходи від репетиторства оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Ще півтора відсотки складає військовий збір.

«Репетиторські послуги ― це зокрема підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових та дипломних робіт», – уточнює прес-служба ГУ ДФС у Харківській області.

Проконсультуватися щодо порядку заповнення декларації можна у Центрі обслуговування платників за місцем свого проживання.