Готується база для впровадження дуального навчання

Щоб українська вища освіта не була відірваною від ринку праці, вона має перейти на дуальну систему навчання, вважають у Міністерстві освіти і науки України. Протягом 2018 року у відомстві обіцяють підготувати законодавчу базу, необхідну для впровадження цієї системи.

Відповідну заяву в ході сьогоднішньої прес-конференції зробив перший заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець, інформує прес-служба МОН. За словами чиновника, на українських підприємствах гостро стоїть проблема підбору кадрів, бо випускники вишів виявляються не готовими до роботи. Найкраще рішення цієї проблеми – впровадження дуальної системи здобуття освіти, вважають у МОН.

«Суть дуальної освіти полягає в тому, що студент з якогось моменту частину навчання проводить на робочому місці. Це не практика, а саме навчання, яке студент проходить працюючи. Це повноцінне виконання обов’язків, отримання заробітної плати і паралельне здобуття знань», – зауважив Володимир Ковтунець.

Перехід на дуальну систему здобуття освіти потребує серйозних законодавчих змін, тому спеціалісти МОН зараз вивчають досвід країн, які вже здійснили подібні зміни й успішно впровадили дуальне навчання.

«Все, що ми робимо зараз з впровадження дуального навчання, це лише експеримент. Однак, гадаю, що відповідно до Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, яку схвалила Колегія МОН, протягом 2018 року ми виконаємо основну роботу з правового забезпечення процесу», – заявив перший заступник міністра освіти і науки.

Він нагадав, що велику роботу мають виконати й виші. Зокрема, їм необхідно сформувати базу підприємств-партнерів, які погодяться навчати студентів під час робочого процесу.