На впровадження НУШ витратять майже 2 мільярди

У старт реформи загальної середньої освіти, зокрема у впровадження в початкових класах стандартів Нової української школи, держава планує вкласти 1,8 мільярда гривень. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час робочої поїздки у Кіровоградську область, повідомляє прес-служба МОН.

Очільниця відомства зазначила, що вже є перші результати навчання дітей у пілотних школах, що почали працювати за стандартами НУШ. Зокрема, учні хочуть ходити до школи.

«Зараз це одна з найгостріших проблем – втрата мотивації до навчання серед дітей молодшого віку. Однак потрібно розуміти, що без фінансових вкладень реалізація реформи неможлива. 100 пілотних  шкіл НУШ – це опора для реформи загальної середньої освіти, як і 1млрд 800 млн грн, які держава вкладе в її старт », – повідомила Лілія Гриневич.

За інформацією МОН, 998,7 млн грн планується витратити на забезпечення учнів початкових класів навчальними засобами та мобільними меблями. 163,818 млн грн  буде вкладено у придбання техніки для початкової школи, 386,5 млн – у підвищення кваліфікації вчителів, 48,349 млн – у навчально-методичну літературу для початкових класів та 272,382 млн грн – у підручники для 1-го класу.

Таким чином, загальна сума запланованих витрат на реформу становить 1 млрд 869 млн 812 тис. грн.