PISA в Україні: оприлюднено посібник з природничої грамотності

Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти підготували для освітян посібник «PISA: природничо-наукова грамотність». У виданні зібрані найважливіші теоретичні та методологічні засади моніторингу знань учнів за стандартами PISA, приклади тестів попередніх років і завдання, які вчителі можуть використовувати у шкільній практиці.

Ознайомитися з посібником можна на офіційному сайті Програми в Україні – pisa.testportal.gov.ua.

Нагадаємо, цього року наша країна вперше візьме участь у Програмі міжнародного оцінювання учнів (PISA), яка вивчає те, наскільки 15-річні підлітки здатні використовувати навчальні здобутки в різноманітних життєвих ситуаціях. На думку авторів посібника, цей міжнародний проект має особливе значення для України, яка наразі впроваджує реформи, спрямовані на підвищення якості освіти, зокрема на перегляд змісту навчання.

«Це дослідження сприятиме усвідомленню місця природничо-наукових дисциплін в українській школі та їхнього змісту, адже розуміння природничо-наукової освіченості як однієї з вимірюваних у PISA ключових компетентностей не вповні відповідає усталеній в Україні традиції навчання фізики, хімії, біології, географії й астрономії в школі. У цьому контексті надзвичайно важливою й корисною для освітян України видається надана ОЕСР (Організацією економічного співробітництва та розвитку – ред.) можливість ознайомитися з матеріалами PISA, які ґрунтуються на багаторічних дослідженнях у галузі освітніх вимірювань», – йдеться у передмові до посібника.

Видання призначене для широкого кола освітян – учителів, методистів, авторів підручників і навчальних посібників із природничо-наукових дисциплін, фахівців у галузі освітніх вимірювань, а також для учнів закладів середньої освіти.